Adam Jabłoński, Konsultant/ Ekspert 


Absolwent Politechniki Warszawskiej – Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, oraz  szkoły Głównej Handlowej – Wydziału Handlu Zagranicznego. Ukończył także studia Executive MBA w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im.  Leona Koźmińskiego.
Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w restrukturyzacji i budowie nowoczesnych modeli biznesowych, które zdobywał na wysokich stanowiskach managerskich (CFO, COO, Business Controller, Dyrektor Eksportu ) w wiodących korporacjach międzynarodowych, w branżach: FMCG, consumer goods, usługowej i finansowej.
Jako sponsor lub lider wielu projektów, ma na swoim koncie następujące osiągnięcia:
projektowanie i wdrożenie systemów kompleksowej kontroli kosztów sprzedaży, marketingu, logistyki i produkcji, zarówno dla  pojedynczych spółek jak też na poziomie Grupy kapitałowej; budowa i wdrożenie zaawansowanych systemów zarządzania łańcuchem dostaw – Supply Chain Management i Vendor Management; konstruowanie i nadzór nad realizacja budżetów, ściśle powiązanych z założeniami strategii rozwoju firmy; wdrożenie systemów klasy ERP (SAP, J.D. Edwards),  w zakresie sprzedaży, dystrybucji, finansów i produkcji.; wdrożenie systemów CRM; projekty z zakresu e-commerce (B2B i B2C); wdrożenie hurtowni danych; negocjacje i przeprowadzenie projektów M&A; organizowanie finansowania inwestycji i rozwoju firmy (pozyskiwanie funduszy, emisja obligacji korporacyjnych); budowa  zakładów produkcyjnych  (w tym green field w strefie ekonomicznej); optymalizacja portfela i kosztów zarządzania nieruchomościami (500 lokalizacji o łącznej powierzchni powyżej 150 000m2); budowa i wdrożenie nowoczesnego systemu „facility management”; projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności  biznesu (Corporate Social Responisbility) jak np. wdrożenie normy ISO 14001 dot. Systemu Zarządzania Środowiskowego.
Adam w trakcie projektów szczególną uwagę zwraca na aspekt ludzki i maksymalizację efektywności pracy zespołowej. Na liście referencyjnej firm dla których pracował, znajdują się m.in.: Unicom-Bols, Reckitt Benckiser, Sanitec Koło, ING Bank Śląski.
W czasie wolnym zajmuje się  jazdą na nartach, żeglarstwem , nurkowaniem  i fotografią.  Odpoczywa przy smooth-jazzie i literaturze ibero-amerykańskiej.

powrót