Tadeusz Czerski, Senior Consultant/Interim Manager

 
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w strategicznym zarządzaniu firmą ze szczebla zarządu i w operacyjnym zarządzaniu na poziomie dyrektora generalnego i dyrektorów segmentów takich jak: sprzedaż i marketing (B2B), zarządzanie projektami w Polsce i za granicą, eksport usług budowlanych oraz oszczędzanie energii – projekty w modelach: Energy Saving Company (ESCO) i Performance Contracting (PFC). Doświadczenie zdobywał zarówno w dużych międzynarodowych korporacjach, o różnym profilu działalności, jak i w polskich firmach.
Branże, w których posiada doświadczenie, to: instalacje mechaniczne dla budynków, automatyka i systemy zarządzania dla budynków (BMS) i ciepłownictwa, izolacje przemysłowe i zabezpieczenia antykorozyjne, budownictwo energooszczędne w technologii drewnianej i oświetlenie w technologii LED.
Był liderem wielu zespołów. Zrealizował wiele projektów, w tym do największych należy zaliczyć: duży projekt „pod klucz” dla klienta austriackiego na Bliskim Wschodzie, w którym zwielokrotniono planowaną sprzedaż oraz modernizacja systemu ciepłowniczego miasta Dzierżoniów. Do jego sukcesów należy również przeprowadzenie – wraz z zespołem – procesu połączenia w Polsce dwóch spółek (ok. 1500 osób) należących do niemieckiego koncernu.
Dobrze czuje się w otoczeniu wymagającym dbałości o szczegóły i konsekwencji w osiąganiu ustalonych celów. W realizacji projektów zwraca szczególną uwagę na potencjał ludzki – często niewykorzystywany. Jest zwolennikiem powiedzenia „kto chce – szuka sposobu, kto nie chce – szuka powodu” i oczywiście zawsze szuka sposobu.
Wolny czas poświęca rodzinie, gotowaniu i rozwojowi wewnętrznemu.

powrót